Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zaklínač- Postavy

25. 4. 2009
Abigail
Ve vísce v podhradí sídlí vědma ménem Abigail. Ačkoli si u ní všichni obyvatelé kupují byliny a elixíry, není mezi nimi čarodějka příliš oblíbená.

 

Alvin
Chlapec jménem Alvin zázrakem přežil útok barghestů, při kterém zahynula jeho adoptivní matka. V šoku začal věštit a vyslovil Ithlinino proroctví. Myslím, že ten hoch je magickým zřídlem - má schopnosti, které neovládá.

 

Azar Javed
Tajemný čaroděj napadl Kaer Morhen, protože chtěl ukrást zaklínačská tajemství skrytá v tvrzi. Jedním z velitelů útoku na Kaer Morhen byl tajemný čaroděj tak mocný, že se mu nemohla postavit ani Triss Ranuncul. Organizace, ke které ten čaroděj patří, používají jako znak salamandra. Tajemný mág se znakem Salamandry je schopný alchymista a provádí bádání v oblasti mutací.

 

Declan Leuvaarden
V hospodě v podhradí jsem se seznámil s Declanem Leuvaardem, nilfgaardským kupcem. Působí dojmem světaznalého a zámožného člověka s rozsáhlými známostmi. Bydlí ve wyzimské obchodní čtvrti. Přes den je možné najít ho u přístavu, kde dohlíží na své obchody.

 

Eskel
Klidný a rozšafný zaklínač z Kaer Morhen. Tvář mi hyzdí ošklivá jizva.

 

Golan Vivaldi
Golan Vivaldi je trpaslík, který je na svou rasu velmi citlivý. Vivaldové jsou finančníci a jedna z jejich bank se nachází ve Wyzimě.
Peníze na kauci Magistra šli z Vivaldiho banky. Díky tomu se kriminálník dostal na svobodu.

 

Haren Brogg
Haren Brogg je podezřelý chlapík, jenž se bojí pouze velebného. Vysmívá se zákonu a obklopuje se hrdlořezy, kteří chrání jeho podezřelé kšefty. Brogg bydlí na okraji městečka v malé osadě u jezera, kterou absolutně ovládá. Nevzdaluje se z domu. Má obchod, v němž je možné nakoupit zbraně a alchymistické ingredience pro výrobu petard.

 

Kalkstein
Roztržitý alchymista mi připadá sympatický, ale okamžitě mi bylo jasné, že věda a teorie jsou pro něj mnohem důležitější než prozaické aspekty života.

 

Lambert
Mladý zaklínač z Kaer Morhen. Má nevymáchanou hubu a s oblibou je hrubý především na Triss Ranuncul, kterou zásadně oslovuje příjmením.

 

Leo
Nejmladší z obyvatel Kaer Morhen se jmenuje Leo. není skutečným zaklínačem, prošel výcvikem, ale ne mutací. Přijde mi jako horkokrevný mladík a je docela sympatický.
Vyšlo najevo, že Lea fascinuji. Zjevně vyslechl příliš mnoho balad o Bílém vlku.
Leo zahynul rukou Magistra, jednoho z velitelů útoku na Kaer Morhen. Byl příliš zbrklý a nezkušený. Nepodařilo se mi zabránit neštěstí, byť jsem mu stál po boku.

 

Magistr
Jedním z velitelů útoku na Salamandry na Kaer Morhen byl člověk zvaný Magistr, který vypadá na nájemného zabijáka. Druhým velitelem byl mág. Ukázalo se, že přepad Kaer Morhen nebyl prvním velkým činem Magistra. Ze zatykače jsem se dozvěděl, že mého nepřítele stíhá i zákon.

 

Mikul
Mikul se těší všeobecné úctě, protože se stal městským strážcem, což je na podhradí nebývale dobrá kariéra. Působí dojmem lenivého a sprostého mizery. Problémy podhradí ho nezajímají, stará se jen sám o sebe. Přes den stráží Mikul bránu do Wyzimy.

 

Odo
Nejbohatší z obyvatel podhradí je zamračený piják, který po smrti brata zdědil jeho majetek. Odo je skrblík, nedůvěřující cizím lidem. Žije na kraji vesnice, v oploceném domě s velkou branou.

 

Raymond Maarloeve, detektiv
Najal jsem si detektiva Raymonsa Maarloeva, aby mi pomohl odhalit velitele Salamandry. Raymond je zahořklý a cynický, nehne palcem, pokud mu nezaplatím, ale je to profesionál. Dobře informovaný profesionál.

 

Shani
Krátce po příchodu do podhradí jsem se za dramatických okolností setkal se Shani, svou známou z dřívější doby. Je naprosto oddaná medicíně, své vášni, a v podhradí měla plné ruce práce, takže na hovory nebyl moc čas. Mám pocit, že mě to zásadové děvče má hodně rádo.

 

Sigfried
Sigfried z Denesle, rytíř Řádu planoucí růže, je idealistou dodržujícím stanovené předpisy, ale stále si uchovává vlastní zdravý rozum. Je upřímný, otevřený a narozdíl od většiny svých bratří není ovlivněn předsudky. Nelze mu upřít odvahu - nebál se sám vejít do stoka bojovat s kurolíškem.
Společně se Sigfriedem jsme porazili kurolíška. Rytíř je nejen dbalý předpisů, ale také zběhlý v bojových uměních.

 

Šémko
Šémko je žalářník z Wyzimy. Kdyby nebyl závislý na fisstechu, dal by se charakterizovat jako obyčejný chytrolín, jakých po světe běhá spousta.

 

Triss Ranuncul
Společne se mnou a zbývajícími zaklínači bránila Triss Kaer Morhen. Čarodějka se pustila do boje s tajemným mágem, jedním z velitelů útoku a nakonec byla zraněna a ztratila vědomí. Triss Ranuncul je má přítelkyně. Viděla, jak umírám a můj návrat do světa živých ji tedy velmi zaskočil. Je to čarodějka - jedna z nejtalentovanějších a nejvlivnějších. Má mnoho známých, zná také zaklínače z Kaer Morhen a je jednou z mála osob, které znají cestu k naši tvrzi. Mám pocit, že mě má Triss hodně ráda.

 

Velebný pán
Vůdce obyvatel v podhradí je panovačný kněz Věčného ohně. Jeho vláda nespočívá jen v duchovní oblasti, obyvatelé vesničky a celého podhradí ho ve všem poslouchají. Tento kněz je náboženský fanatik a pokrytec. Snadno najde vinu tam, kde žádná není, a pravdu vesele ignoruje. Velebný pán (jak ho věrní nazývají) sídlí v městečku, nalevo od svatyně Věčného ohně. Během dne se modlí, nebo se stará o svatyni.

 

Vesemir
Vesemir je nejstarší a nejzkušenější zaklínač, možná dokonce starší než Kaer Morhen. Každou zimu tráví v hradišti, na jaře pak jako ostatní vyráží na cestu. Ačkoli je velmi starý, je Vesemir stále křepký a plný života. Zdraví by mu mohl závidět nejeden mladík. Je vynikající šermíř, kdysi byl mým učitelem šermu.
Vesemir vychoval mnoho zaklínačů, včetně mě, a téměř všichni jej brali jako svého otce. Leo byl pravděpodobně posledním žákem starého zaklínače. Mladíkova smrt Vesemirem otřásla.

 

Vesna
Barmanka ze zájezdního hostince u Wyzimy. Odhodlaná dívka, které je možné koupit jídlo a alkohol.

 

Vincent Meiss
Kapitán městské stráže pustil z vězení Magistra, jednoho z nejhledanějších zločinců v Temerii.
Vincent je kapitánem městské stráže a hlavním ochráncem zákona wyzimské chrámové čtvrti. Vincent Meiss jako jeden z mála viděl, jak vcházím do stok zabít kurolíška. Také věděl, že podzemí mohu opustit pouze tím východem, u kterého mě napadli bandité Salamandry.
Říká se, že v noci se s Meissem není možné setkat. Kapitán hned po soumraku někde zmizí.

 

Zoltan Chivay
Pomohl jsem trpaslíkovi, kterého pronásledovali rasisti. On ve mně poznal přítele z dávných let. Trpaslík se jmenuje Zoltan Chivay. Tvrdí, že byl před lety svědkem mé smrti v Rivii. Zoltan na mě působí jako rozumný a pragmatický trpaslík, který se dívá na svět s rezervou a vše ironicky komentuje. Jeho i další nelidi trápí rasistická atmosféra v Temerii.