Jdi na obsah Jdi na menu
 


Crysis - Prostředí

25. 4. 2009

Prostředí

CrytTek se volbou prostředí vyznamenal už ve FarCry, tropický ostrov byl skvělý (Kam se hrabe Robinson!) a přinesl sebou skvělou hratelnost. Ve Crysis chystají to samé, ale ještě lépe. Navíc se zpestřením v podobě zamrzlého ostrova a kosmické lodi.

 

Ostrov

Pokrývá z velké části hustá džungle protkaná nějakou tou skálo nebo pláží u pobřeží. Bujná vegetace pod taktovkou CryEnginu2 opravdu žije, stromy se kývají ve větru a vrhají opravdové stíny, tráva šustí když v ní přešlapujete a listy keřů se při kontakru s vámi ohýbají na všechny světové strany. Vypadá to nádherně, ale může vám to přinést i potíže. Pečlivá korejská stráž si vás díky šustění za jejich zády může všimnou a pěkně vám zatopit. Tím se dostáváme k interakci s prostředím. Ta se projevuje právě v boji. Svištící kulky jednoduše rozsekají listy na kaši a rozstřílený kmen palmy se jednoduše řítí na zem. S prostředím ovšem budete kooperovat i přímo. Kulka a sud s hořlavinou nadělají pěknou paseku, stejně tak i sud sám vržený protivníkovy do obličeje. Odjištěné trubky zase udělají krátký proces i s větší skupinkou stojící u nich a stržená zeď bungalovu jej pošle k zemi. Prostředí tedy bude téměř plně zničitelné.

Tropický ostrov

Přesný opak původního ostrova. Díky invazi mimozemšťanů vše zamrzlo a bojové podmínky se zcela změnily. Už se nic nehýbe a po zásahu ze tříští na malé kousky. Zlepšila se také viditelnost a díky tomu jste pro vetřelce snadnější kořist. V nově nastalém studeném klimatu také vypovídá službu všemožná technika a boj se ztěžuje.

Vetřelecká loď

Tohle bude opravdu třešinka na Crysis dortu, boje v napůl organické a napůl anorganické kosmické lodi, navíc bez účinnosti gravitace budou rozhodně super. Nicméně interakce s prostředím se zde téměř ztrácí.

Na závěr se můžete podívat na zajímavé video kde je vidět jak kooperace s prostředím tak i krajina.